Piitsi 06.07.2019 – Tulokset

Beach Volley turnaus 6.7.2019 Pikku-Kuukan rannalla.

TULOKSET

Naiset yleinen sarja
1. Katri Burman – Hanna Tuominen
2. Viivi Rautiainen – Veera Helminen

Miehet yleinen sarja
1. Sami Oksanen – Jari Puura
2. Tatu & Patu (Timo Vilokkinen – Herkko Mäensivu)
3. Toni Roiha – Matti Ohtonen
4. Jarmo Lahtinen – Mikko Kangasmetsä
5. Miika Oikari – Markus Ruuska
6. Eetu Oksanen – Elias Huotari
7. Pasi Haarala – Tero Nieminen/Kines
8. Bombbeballe (Roope Rentola – Tuomas Matikkala)
9. Antti Tourunen – Konsta Tourunen

Miehet 60 v
1. Raikulit (Martti Harjunen, Pertti Juvonen, Kari Kinnunen)
2. Osmo Vakkeri – Pentti Linna – Pekka Parviainen

TULOKSET / ALKUSARJA

Miehet yleinen / kenttä 1

Oksanen-Puura Lahtinen-Kangasmetsä 0-2
Tourunen-Tourune Roiha-Ohtonen 0-2
Lahtinen-Kangasmetsä Bombbeballe 2-0
Tatu & Patu Tourunen-Tourunen 2-0
Bombbeballe Oikari-Ruuska 0-2
Tourunen-Tourunen Oksanen-Huotari 0-2
Bombbeballe Oksanen-Puura 0-2
Haarala-Nieminen Bombbeballe 2-0

Miehet yleinen / kenttä 2

Oikari-Ruuska Haarala-Nieminen 2-0
Oksanen-Huotari Tatu & Patu 0-2
Haarala-Nieminen Oksanen-Puura 0-2
Roiha-Ohtonen Oksanen-Huotari 2-0
Lahtinen-Kangasmetsä Haarala-Nieminen 2-0
Tatu & Patu Roiha-Ohtonen 0-2
Oikari-Ruuska Lahtinen-Kangasmetsä 0-2
Oksanen-Puura Oikari-Ruuska 2-0

TULOKSET / JATKOSARJA

Miehet yleinen

Välierä
Lohko 1/1 Lohko 2/2
Oksanen-Puura Roiha-Ohtonen 2-0
Välierä
Lohko 2/1 Lohko 1/2
Tatu & Patu Lahtinen-Kangasmetsä 2-0
Pronssiottelu
Lohkon 1/1 ottelun häviäjä Lohkon 2/2 ottelun häviäjä
Roiha-Ohtonen Lahtinen-Kangasmetsä 2-0
Finaali
Lohkon 2/1 ottelun voittaja Lohkon 1/2 ottelun voittaja
Oksanen-Puura Tatu & Patu 1-1 ( 20-21, 21-17)
voittaja Oksanen-Puura paremmilla eräpisteillä

1. Oksanen-Puura
2. Tatu & Patu(Mäensivu-Vilokkinen)
3. Roiha-Ohtonen
4. Lahtinen-Kangasmetsä

TULOKSET / SEKASARJA (Naiset ja Miehet 60 v )

Raikulit Vakkeri-Linna-Parviainen 2-0
Rautiainen-Helminen Burman-Tuominen 0-2
Vakkeri-Linna-Parviainen Burman-Tuominen (voittaja) 1-1 (33-39)
Raikulit Rautiainen-Helminen 2-0
Vakkeri-Linna-Parviainen Rautiainen-Helminen 2-1
Burman-Tuominen Raikulit 1-2
Vakkeri-Linna-Parviainen Raikulit 0-2